×

Brutalne razmere na dirki Gracia Orlova

Gracia Orlova

Danes se je na Češkem začela že 31. izvedba dirke Gracia Orlova, kjer se preskušajo tudi slovenske kolesarke. Lansko leto je zmago v skupnem seštevku dosegla tedanja kolesarka ekipe BTC City Olena Pavlukhina. Tokrat so v dresu slovenske reprezentance Polona Batagelj, Urška Žigart, Tanja Elsner, Saša Žavbi, Karin Penko in Katja Jeretina.

Dirko sestavlja pet etap. Prva s startom v mestu Orlová in ciljem v mestu Stramberk  je bila dolga 110 kilometrov. Današnjo etapo so kolesarke odvozile v zelo težkih razmerah. Poleg mraza, saj so se temperature dvignile komaj nekaj nad 0oC, je na nekaterih delih snežilo in kasneje deževalo.

Do zmage so prišle tri nizozemske kolesarke ekipe WM3 Energie. Prva je s časom 3:01:53 ciljno črto prevozila Riejanne Markus, z zaostankom 24 sekund je bila druga Anouska Koster in s 47 sekundami zaostanka je bila tretja Moniek Tenniglo.

Etapo so končale vse članice slovenske ekipe. Batageljeva je bila 17., Žigartova 31., Penkova 87., Jeretinova 89., Elsnerjeva je etapo končala na 106. mestu in Žavbijeva na 111. mestu.

Urška Žigart je zelo obetavna kolesarka, ki je trenutno na 7. mestu med mladimi kolesarkami. O etapi je povedala:

»Etapa je potekala v zelo slabih vremenskih razmerah. Poleg tega, da je bilo zelo mrzlo, je na startu tudi snežilo, kasneje pa je začelo deževati. Po 70-ih kilometrih je bilo nemogoče vzeti bidon iz košarice, če si našel gel v enem izmed žepov, je bil to že dosežek. Namučil si se tudi s prestavami, saj prstov nihče ni več čutil. Glede na vreme je bila etapa zelo hitra, že od začetka so v ospredju navili oster tempo in dirka se je začela odvijati po 20-ih kilometrih, ko je pobegnilo nekje 18-20 kolesark, ki so ostale spredaj do konca. V skupini za njimi, kjer sem bila, je bilo dokaj mirno, tempo pa zmeren do zadnjega klanca, kjer je vsaka pač šla, kolikor so ji zamrznjene noge še dopuščale.«

Objavljeno: 27.04.2017