×

Okvare in padci krojili razplet dirke na Madžarskem

ep

V Gyoru sta danes potekali cestni dirki deklet in fantov. Najprej so se ob 11h na 44 kilometrov dolgo dirko podala dekleta. Na začetku je še rahlo deževalo, nato pa je med dirko dež ponehal. Na štartu je bilo 73 deklet, med njimi tudi 2 Slovenki Ana Ahačič in Tjaša Sušnik. Že kmalu po štartu je prišlo do skupinskega padca, kjer je morala Ana zaradi okvare kolesa odstopiti. Zmagala je Belgijka Scavone, Tjaša se je nato do cilja borila in v šprintu skupine zasedla 41. mesto.

Pri fantih so bila naša pričakovanja precej višja. Na štartu smo imeli Jana Bevca, Boštjana Murna in Marka Jeretino. Žal pa tudi pri fantih danes nismo imeli sreče, saj sta že na osmem kilometru zaradi padca in okvare kolesa morala odstopiti Jan Bevc in Boštjan Murn. Ob tem moramo povedati, da je organizator zelo slabo poskrbel za menjavo obročev in koles, spremstvo ekip pa ni bilo dovoljeno, tako da si bil že ob manjši okvari obsojen na neuspeh.

Na polovici dirke je ušla osmerica kolesarjev, med njimi 3 Rusi, Italijan, Nemec in Čeh. Vseskozi so imeli okrog 30 sekund prednosti, vendar v ozadju ni bilo sloge, da bi jih ujeli. Vmes je od vodilnih odpadel Čeh ter 2 km pred ciljem še nemški kolesar. Rusi niso znali izkoristiti številčne premoči, tako da jih je na koncu v šprintu ugnal Italijanski kolesar Piccolo, Marko Jeretina pa je v šprintu glavnine na koncu zasedel 52.mesto.

Objavljeno: 27.07.2017