×

Mlajši članici in mladinka odpeljale cestno dirko na EP

Vita M.

Po nastopih mladincev na kronometru na Evropskem prvenstvu na Danskem sta se v vožnji na čas na 31,5 kilometrski trasi pomerila tudi Izidor Penko in Matic Grošelj. Ob dvojnem danskem zmagoslavju sta bila Penko 22. in Grošelj 33.

Petek pa je bil dan za cestno preskušnjo. V ženski kategoriji do 23 let sta Katja Jeretina in Urška Žigart dirko med 85. kolesarkami končali na 33. in 34. mestu. Dirka je bila dolga 100,5 kilometrov in končali sta jo v prvi skupini, ki je v cilj prišla 7 sekund za zmagovalko Danko Pernille Mathiesen.

Med mladinkami je 60,3 kilometrsko dirko na 58. mestu zaključila Vita Movrin. Za zmagovalko, Nizozemko Loreno Wiebes, je zaostala eno minuto, na dirki se je pomerilo 86 kolesark.

Trenutno pa poteka dirka mladincev, ki jo kroji močan veter in občasne plohe.

Na Dansko pa je prišla tudi elite moška ekipa, ki se bo v cestni vožnji pomerila v nedeljo, nekaj med njimi je prekinilo dirko po Poljski. V soboto pa se bodo na traso dirke podali mlajši člani in elite ženske.

Objavljeno: 04.08.2017