Iscrizioni personali (0)
×

Lampaert do zmage, Mohorič najhitrejši Slovenec

Vrhunski kolesarji, med njimi tudi Contador

V nedeljo se je končala druga etapa 72. izvedbe dirke po Španiji, ki se je začela dan prej z ekipnim kronometrom. Pred začetkom so se kolesarji z minuto molka poklonili žrtvam napada v Barceloni.

V kronometru so bili najhitrejši kolesarji ameriške ekipe BMC Racing, zato je majico vodilnega, ki je na Vuelti rdeče barve, oblekel Rohan Dennis.

Druga etapa je bila dolga 203,4 kilometrov, zmago pa je še vedno v Franciji, kjer je letos začetek dirke, osvojil Belgijec Yves Lampaert (Quick-Step Floors), ki je prevzel vodstvo v skupnem seštevku. Drugi je bil njegov klubski kolega Matteo Trentin, tretje mesto pa je osvojil Adam Blythe (Aqua Blue Sport).

Med Slovenci se na dirki preskušajo trije kolesarji. Junak Gira Jan Polanc, Matej Mohorič in Domen Novak. Na drugi etapi je Mohorič etapo končal na 53. mestu, Polanc je bil 94., oba pa sta za zmagovalcem zaostala 13 sekund. Novak je bil 171. z zaostankom 2 minuti in 37 sekund.

V skupnem seštevku je med Slovenci najvišje uvrščen Mohorič na 69. mestu, Polanc je 71., Novak pa 175. mestu.

Pubblicato: 20.08.2017