×

Mohorič odličen na 5.etapi Vuelte

Matej Mohorič

Peta etapa dirke po Španiji je bila dolga 157,7 kilometrov. Etapo je dobil Kazahstanec Alexey Lutsenko (Astana), ki je pobegnil zadnje tri kilometre pred ciljem v zaključni klanec.

Eritrejec Merhawi Kudus (Dimension Data) je osvojil drugo mesto in Španec Marc Soler (Movistar Team) tretje mesto. Odlično je etapo odpeljal Matej Mohorič (UAE Team Emirates), ki je bil v ubežni skupini, vendar na koncu ni zdržal tempa Kazahstanca. V cilj je prišel na 4. mestu, kar je njegov najboljši rezultat in tudi najboljši rezultat ekipe na letošnji Vuelti.

Jan Polanc je bil 47., 22-letni Domen Novak pa 174.

Po tretji etapi je vodstvo prevzel Chris Froome (Sky) in še vedno vodi. Trenutno ima deset sekund prednosti pred Američanom Tejayem van Garderenom (BMC Racing Team) in 11 sekund prednosti pred Kolumbijcem Johanom Estebanom Chavesom  (ORICA-Scott).

V skupnem seštevku je najvišje uvrščen Polanc na 31. mesto, Mohorič je 51. in Novak 167.