×

Lovše, Šimenčeva in ostali odlični na prvi dirki SP v Franciji

Lovše

V francoskem Albiju poteka kolesarsko svetovno prvenstvo amaterjev in masterjev. Najprej je bila na sporedu preizkušnja v vožnji na čas. Kolesarji so prevozili 22,5 kilometra. Štart in cilj sta bila na dirkališču v Albiju, proga je potekala po okoliških vaseh in bila precej razgibana.

Že prvi dan je bil uspešen za slovenske predstavnike, ki se jih bo v treh tekmovalnih dneh zvrstilo kar 32.

Matej Lovše (TUŠ T.E.A.M.) je v kategoriji premagal vse konkurente in postal svetovni prvak. Laura Šimenc v dresu slovenske reprezentance pa je postala svetovna podprvakinja.

Sicer pa so bili uspešni tudi drugi slovenski predstavniki. Matej Kravos in Borja Jelič (oba TUŠ T.E.A.M.) sta zasedla 8. in 9. mesto, Ajda Opeka (KD Branik Maribor) je bila 12., prav tako Dunja Selan (TUŠ T.E.A.M.). Andrej Žavbi (TUŠ T.E.A.M.)  je zasedel 17. mesto.

Matej Lovše, ki je svetovni prvak postal že leta 2013 v italijanskem Trentu, je po ponovni osvojitvi naslova najboljšega na svetu povedal:

»Res sem zelo vesel. In zelo sem si želel tega naslova. Vedel sem, da sem močan in dobro pripravljen, nisem pa vedel kako močna je konkurenca. Bilo je zelo vroče in veliko vlage v zraku. Na progo sem šel dokaj sproščeno, a premišljeno. Nisem se zapodil in od polovice naprej stopnjeval do cilja. Končno se je vse poklopilo.«

V petek se nadaljuje tekmovanje z ekipno preizkušnjo, v nedeljo pa je na sporedu cestna dirka, ki bo, glede na razgibanost proge in napovedane vročine, precej zahtevna.

Objavljeno: 24.08.2017