×

Tujci popestrili dirko v Straži

Straža

V Straži pri Novem mestu je potekala tretja dirka za Pokal občine Straža. Dirka je štela za pokal  Alpe Adria, zato je na start privabila kar nekaj Hrvatov, Italijanov in Avstrijcev. Na dirki so nastopili dečki in deklice, mlajši mladinci in mladinke, ter članice. Vreme v Straži kolesarjem ni bilo najbolj naklonjeno in so morali pokazati veliko spretnosti, da so se na spolzki cesti obdržali na kolesu.

Kolesarska sezona se počasi končuje. Dečki in mladinci so se v Straži pomerili na eni od zadnjih dirk v sezoni. Dirka je štela za slovenski pokal, ter kot zadnja od štirih dirk tudi za mednarodni pokal Alpe Adria. Vse dirke so bile zanimive, še zlasti pri mlajših mladincih, ki so se pomerili na 34 km dolgem kriteriju. V obeh omenjenih pokalih je bilo še vse odprto, zato je bila dirka za kolesarje izredno zahtevna, za gledalce pa zelo zanimiva. Le devet kolesarjem na cilju priča kako težka in selektivna je bila dirka.

Straža

Najprej so nastopili dečki C, na kateri je zmagal Marcel Skok Sloga 1902 Idrija, drugi je bil Marcel Zornada in tretji Enej Božnar Prosen oba KK Kranj. Italijan, Marco Bi Bernarbo ASD Libertas Ceresetto je bil le za nekaj centimetrov boljši od Aljaža Turka Adria Mobil in Grege Podlesnika Tanin Sevnica. Jaka Špoljar Adria Mobil je zmagal pri dečkih A in dosegel že svojo 21. zmago v sezoni. V sprintu je premagal  Luko Jablanovca iz Tropovcev in klubskega kolega Nina Poloviča. Marko Jeretina ROG AS je pokazal največ moči in spretnosti in osvojil prvo mesto pri mlajših mladincih. Drugi je bil Boštjan Murn Adria Mobil in tretji Matic Maček KK Kranj. Med dekleti so bile najboljše: Ana Ahačič KK Kranj, Klara Čemažar BTC CITY Ljubljana, Tina Smrdel MBK Sport.si, Neja Kalan KK Kranj, Dorotea Čargonja BK Rijeka in Katja Jeretina Adria Mobil.

Na dirki so nastopili tudi šolarji in predšolski otroci in vsi postali zmagovalci.