×

Mladi tekači in tekačice na ljubljanskih ulicah

LM

Danes je v Ljubljani, na Kongresnem trgu in njeni okolici mrgolelo mladih tekačev, njihovih staršev ter prijateljev, ki so ob progi glasno navijali. Teka se je udeležilo več kot 9 tisoč tekačev, od cicibanov, ki so tekli s starši, do srednješolcev, ki so se pogumno podali na progo.

Prvi so se na 200 metrsko progo, imenovano LUMPI tek, podali najmlajši tekači.  Sledili so jim učenke in učenci OPP in osnovnih šol iz prvega in drugega razreda, ki so morali preteči 600 metrov. 1.350 metrov so pretekli učenci in učenke od tretjega do petega razreda, 1.800 metrov pa od šestega do devetega razreda. Dijaki in dijakinje srednjih šol so se pomerili na progi, dolgi 3150 metrov. Organizatorji so pripravili tudi promocijski tek na 600 in 1.600 metrov.

LM

Nastja Stenšak, učenka OŠ Frana Kocebka Gornji Grad je o teku povedala:

»Vreme je bilo odlično, proga mi je bila zelo všeč, predvsem nekaj ostrih ovinkov, ki so tekmo nam in gledalcem dodatno popestrili. Organizacija tekme je bila odlična, pred samim štartom smo izvedeli vse potrebne informacije, v primeru da si jih pozabil ali preslišal, pa so bili na progi redarji, ki so nas usmerjali in dajali potrebne informacije.«

Jernej Golija, dijak Vegove, je bil prav tako navdušen nad tekom.

»Vreme je bilo idealno, dolžina in postavitev proge mi je zelo ustrezala. Organizacija tekme mi je bila všeč, poskrbeli so tudi za našo žejo, kar je vedno zaželeno. Tudi velika udeležba tekačev in navijačev  je vse polepšala.«