Iscrizioni personali (0)
×

Froome zaradi prekomerne doze salbutamola na Otoku ni športnik leta

Športnik leta

Britanec letos k osvojenim lovorikam ne bo mogel dodati prestižnega naslova športnik leta Velike Britanije Spoty, ki ga podeljuje BBC, saj je na lestvici zasedel šele sedmo mesto. To je nedvomno posledica domnevne doping afere, ki sicer še nima razpleta, saj je Froome pred tem na lestvici kotiral zelo visoko.

Naslov športnika leta je tako v Veliki Britaniji osvojil svetovni prvak v teku na 10.000 metrov Mo Farah. »Naslov mi pomeni vse«, je povedal presrečni tekač, ki se podelitve zaradi bolezni njegovih treh otrok sicer ni udeležil.

34-letni Farah, Londončan s somalijskimi koreninami, je dobil 83,524 glasov gledalcev. Vsekakor je bil Farah, ki je sicer odličen športnik, presenečenje leta. Letos je postavil rekord polmaratona Great North Run s časom eno uro in šest sekund. Leta 2012 in 2016 pa je na olimpijskih igrah skupaj osvojil štiri zlate medalje (v teku na 5 in 10 tisoč metrov), je pa tudi lastnik šestih naslovov svetovnega prvaka

Pubblicato: 18.12.2017