×

Po drugi etapi najvišje Roglič

Vuelta CV

Druga etapa dirke Volta a La Comunitat Valenciana v Španiji, kjer dirka kar 6. slovenskih kolesarjev, je bila dolga slabih 154 kilometrov.

Dobrih trideset kilometrov pred ciljem je pobegnila kasneje zmagovalna trojica v sestavi Špancev Alejandra Valverdeja (Movistar) in Luisa Leona Sancheza ter Danca Jakoba Fuglsanga (oba Astana). Med Slovenci je etapo najbolje odpeljal Primož Roglič (Team LottoNL-Jumbo), ki je bil v prvi grupi kolesarjev takoj za ubežniki. V cilj je prišel na 19. mestu.

Luka Mezgec (Mitchelton-Scott), ki je prvo etapo končal na podiumu z odličnim drugim mestom, je v cilj prišel na 49. mestu, sledila pa sta mu Luka Pibernik in Domen Novak (oba Bahrain Merida Pro Cycling Team). Jan Tratnik je bil 93., Marko Kump (oba CCC Sprandy Polkowice) pa je etapo končal na 130. mestu.

V skupnem seštevku je trenutno vodilni Valverde, med  Slovenci pa je najvišje uvrščen Roglič, na 8. mestu.

Objavljeno: 01.02.2018