×

Strade Bianche: V ekstremnih razmerah samo Bujakova do cilja

BTC CIty Ljubljana

Z enodnevno dirko Strade Bianche, dolgo 136 kilometrov, se je tudi za kolesarke začela sezona dirk svetovne serije. Na dirki je bila tudi ekipa BTC City Ljubljana v zasedbi Polona Batagelj, Urša Pintar, Eugenia Bujak, Urška Žigart, Hanna Nilsson in Anastasiia Iakovenko in članica ekipe Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling Katja Jeretina.

Zmagala je olimpijska prvakinja na cesti Nizozemka Anna van der Breggen (Boels - Dolmans Cycling Team). Najboljša v slovenski ekipi je bila novopečena Slovenka Eugenia Bujak, ki je osvojila 28. mesto.

Strada B.

Ena izmed bolj atraktivnih in zahtevnejših dirk z osmimi odseki makadama ter strmimi vzponi na trasi, se je zaključila na znamenitem trgu v Sieni.

Dirka z 32 kilometri po belih cestah v okolici Siene se je odvijala v ekstremno težkih pogojih, močni nalivi dežja od štarta do cilja, veter in posledično razmočene ter blatne ceste na makadamskih odsekih so otežili nastop kolesark.

Van der Breggnova je do cilja prišla sama, drugo mesto je z zaostankom 49 sekund v cilj prišla Poljakinja Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) in tretje z zaostankom 59 sekund Italijanka Elisa Longo Borghini (Wiggle High5).

Bujakova se je od začetka do konca borila z vsemi močmi v glavnini, a na koncu tudi njej razmere niso prizanesle v boju za višjo uvrstitev. Urška Žigart in Anastasiia Iakovenko, ki se je včeraj ravno vrnila iz svetovnega prvenstva na dirkališču, zaradi časovnega limita nista bili uvrščeni, čeprav sta končali dirko. Pintarjeva, Nilssonova in Batageljeva so zaradi podhladitve odstopile.