×

Zmaga Danca, Žigi Horvatu dve majici

Žiga Horvat

Prva etapa dirke Istrska pomlad od Poreča do Labina, dolga 161 kilometrov, se je odlično končala za Danca Kasperja Asgreena, Mikkela Frolich Honoreja (oba Team Virtu Cycling) in Norvežana Kristerja Hagna (Team Coop).

Že v začetku dirke je pobegnila skupina petih kolesarjev, med katerimi sta bila Gregor Matija Černe (KK Bled) in kolesar Adria Mobila Žiga Horvat. Prvi gorski cilj je pripadal slednjemu, v nadaljevanju pa so ubežniki prednost pred glavnino povečevali. Kasneje se je vodilna skupina razdelila na dve, v ospredju sta ostala Horvat in Luksemburžan Tom Wirtgen (AGO-Aqua Service). Glavnina je pospešila tempo in začela loviti ubežnike, ki jih je pred ciljem ujela in do zmage je prišel danski kolesar Asgreen, ki je imel močno oporo klubskih kolegov.

Žiga Horvat

V prvi deseterici so končali trije slovenski kolesarji.  Nehvaležno četrto mesto je dosegel  lanski zmagovalec dirke Matej Mugerli (My Bike Stevens), 7. mesto je osvojil Tadej Pogačar (Ljubljana Gusto Xaurum), 9. pa Mugerlijev klubski kolega Rok Korošec.

Žiga Horvat: "Danes je bila na sporedu 160 km dolga, večinoma ravna etapa z zaključnim vzponom na Labin. Že takoj po štartu nas je pobegnilo pet kolesarjev. Narekovali smo dober tempo, na polovici etape smo imeli že skoraj pet minut prednosti. Med etapo sta bila gorski in leteči šprint, katera sem oba dobil. Približno 40 km do cilja so nekateri kolesarji že začeli izgubljati energijo, in takrat je napadel Wirtgen, sledil pa sem mu lahko je jaz. Vozila sva res na maksimumu in pred Labinom sva imela še 40 sekund prednosti. Tam sem ga napadel in mu tudi ušel. Na žalost pa to ni bilo dovolj za etapno zmago, saj me je skupina ujela tri kilometre pred ciljem."

Foto podium: Mario Stiehl

Objavljeno: 09.03.2018