×

Mohorič prvo etapo po Kataloniji zaključil v prvi deseterici

Mohorič

Dirke po Kataloniji “Volta Ciclista A Catalunya 2018” so se udeležili tudi člani ekipe Bahrain Merida s tremi Slovenci. Na dirki so Matej Mohorič, ki ima kar naporen začetek sezone, Grega Bole in Domen Novak.

Prva etapa dirke se je razpletla s finalnim šprintom, ki ga je osvojil Kolumbijec Álvaro José Hodeg (Quick-Step Floors). Etapa je bila dolga 152,3 kilometrov, v ospredju so bili tudi člani ekipe Bahrain Merida, ki pa so v šprintu ostali zaprti za ekipama Quick-Step Floors in Bora-Hansgrohe. Vodilna dvojica ekipe Bahrain Merida šprinter Niccolo Bonifazio in Matej Mohorič sta etapo končala na 6. oz. 9. mestu.

Harald Morscher, športni direktor ekipe Bahrain Merida je pred dirko povedal, da poleg kapetana Giovannija Viscontija računajo tudi na Mateja Mohoriča, ki je v odlični formi. Glede ostalih dveh slovenskih kolesarjev pa je dodal:

»Domen Novak se je odlično odrezal na lanski dirki in bo odlična podpora najvišje uvrščenim v skupnem seštevku, posebej v gorskih etapah. Grega Bole je zelo izkušen kolesar in bo odlična opora ostalim kolesarjem.«

Drugo in tretje mesto sta osvojila člana ekipe Bora-Hansgrohe Sam Bennett in Jay McCarthy.

Objavljeno: 19.03.2018