×

Mezgec na belgijski klasiki malo nad deseterico

Luka Mezgec

Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) se je po bolezni v Belgiji udeležil enodnevne dirke Driedaagse De Panne, kjer se je uvrstil na 14. mesto.

V težkih vremenskih pogojih, saj je dirko na belgijski klasiki krojil veter, je zaključni šprint najbolje odpeljal član ekipe Quickstep-Floors, Italijan Elia Viviani. 202 kilometrsko dirko je sicer zaznamoval pobeg šesterice, ki si je priborila osem minutno prednost. Štiri kilometre pred ciljem je vodilno vlogo odigrala ekipa Bora-Hansgrohe. Prednost ubežnikov se je v finalnih kilometrih znižala na dve minuti. Pred ciljem je dirko krojil tudi veter, glavnina pa je razpadla na dva dela. Mezgec je v ospredju ostal brez podpore ekipe.

»Ekipa je celo dirko dirkala odlično. V zadnjem delu na vetrovnem predelu smo malo izgubili pozicijo in v ospredju sem ostal sam. Na žalost v zadnjem kilometru nisem uspel priti v dobro pozicijo za šprint in sem na zadnjem ovinku 600 metrov pred ciljem že vedel, da sem predaleč, da bi dosegel rezultat,« je povedal Mezgec.

Drugo mesto je osvojil Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe) in tretje Jasper Philipsen (Hagens Berman Axeon).

Objavljeno: 21.03.2018