×

Sagan tretjič do zmage, Mezgec v ospredju

Mezgec

Karavana kolesarjev se je s petkove belgijske klasike Record Bank E3 Harelbeke, ki jo je najvišje, na 18. mestu končal Luka Mezgec (Mitchelton-Scott), preselila v 30 kilometrov oddaljen kraj Deinze, kjer so po flandrijskih poljih dirkali tudi kolesarji do 23 let in ženske ekipe svetovne serije.

Na štartu so bili poleg Mezgeca tudi člani ekipe Bahrain Merida Borut Božič, Kristijan Koren, David Per in Luka Pibernik.

Dirko so sestavljali trije odseki kock in enajst krajših vzponov. Do zmage je na 251,1 kilometrski razdalji prišel trikratni svetovni prvak Peter Sagan (BORA - hansgrohe). V skupini približno 20-ih kolesarjev je namreč ponovno pokazal svoje kvalitete v šprintu in prehitel tekmece.

Sagan je osvojil že tretjo zmago na tej dirki, lahko pa se pohvali tudi z dvema tretjima in drugim mestom. Drugo mesto je osvojil Italijan Elia Viviani (Quick-Step Floors), ki ni mogel skriti razočaranja, tretje pa Francoz Arnaud Demare (Groupama - FDJ).

Luka Mezgec je odlično opravil delo pomočnika in ostal v ospredju vse do finalnega šprinta in do sedmega mesta pripeljal kapetana ekipe Mattea Trentina. Dirko je končal na 23. mestu.

Ekipa Bahrain Merida se ni prebila v ospredje. Koren je bil 84., ostali pa so dirko zaključili nad 120 mestom.

Objavljeno: 25.03.2018