×

Primož Roglič odlično začel dirko po Baskiji

Roglič

Primož Roglič (LottoNL-Jumbo) je na uvodni etapi dirke po Baskiji, dolgi 161 kilometrov, osvojil drugo mesto. V ciljnem sprintu je bil od njega hitrejši Francoz Julian Alaphilippe (Quick Step).

V zadnjih devetih kilometrih dirke sta imela 22 sekund prednosti pred glavnino, pred tem pa sta iz boja izločila Naira Quintana. Po vratolomnem spustu ju je čakala še ravnina, ki jo je v ospredju odpeljal Roglič, a je bil v zadnjim metrih pred ciljem Alaphilippe močnejši.

Tretji je bil Španec Pello Bilbao (Astana).

Roglič je glede na lansko visoko uvrstitev, skupno peto mesto in dve etapni zmagi na dirki po Baskiji, eden od favoritov dirke. Sigurno se od njega veliko pričakuje tudi na kronometru.

Na dirki sta tudi Simon Špilak (Katusha - Alpecin) in Jan Polanc (UAE-Team Emirates). Špilak se je uvrstil na 32. mesto, Polanc pa je bil 51.

Objavljeno: 02.04.2018