×

Pogačar po tretji etapi v modrem

Pogaćar

Ekipa Continental Cycling Team Ljubljana Gusto Xaurum je po drugi etapi dirke Fleche-du-Sud (UCI 2.2) v Luksemburgu, v kateri je imela nekaj smole z mehanskimi okvarami koles, po tretji etapi precej boljše volje. Tadej Pogačar je osvojil majico za leteče cilje.

V drugi etapi se je najvišje uvrstil Tilen Finkšt, ki je bil 9. in v skupnem seštevku po drugi etapi na 7. mestu, tokrat pa je bil ponovno v ospredju Tadej Pogačar, ki je v cilj prišel peti.
Pogačar

Etapa je bila dolga 137,5 kilometrov. Pogačar se je že od začetka vozil v ospredju, potem pa je ostal v ubežni skupini. Ta je imela 30 do 35 sekund prednosti pred zasledovalci. Okrog 120. kilometra so bili ubežniki ujeti, vendar se je na 123. kilometru zgodil nov napad skupine, v kateri je bil ponovno tudi Pogačar. Zmago je osvojil 19-letni Danec Andreas Kron (Riwal CeramicSpeed Cycling Team), Pogačar pa je za zmagovalcem zaostal za 10 sekund.

Objavljeno: 11.05.2018