×

Simon Yates še bližje skupni zmagi

Simon Yates

Britanec Simon Yates (Mitchelton-Scott), vodilni v skupnem seštevku  Giro d'Italia, je na gorski etapi od Tolmezza do Sappada osvojil tretjo zmago. S tem se je utrdil v vodilni vlogi najboljšega hribolazca. Etapa je bila dolga 176 kilometrov.

V cilj je prišel 41 sekund pred zasledovalci, kjer je v finalnem šprintu drugo mesto osvojil Kolumbijec Miguel Angel Lopez (Astana). Tretji je bil lanski zmagovalec dirke Nizozemec Tom Dumoulin (Team Sunweb), ki je v skupnem seštevku drugi, a za vodilnim zaostaja že za dve minuti in 11 sekund.

Na tretjem mestu v skupnem seštevku ostaja Italijan Domenico Pozzovivo, klubski kolega Mohoriča in Novaka, ki sta tudi zaslužna za tak rezultat.

Najboljši Slovenec v 15. etapi je bil Matej Mohorič na 35. mestu  (+ 9:48) in je skupno na 28. mestu. Domen Novak je etapo končal na 44. mestu (+ 19:02).

Jan Polanc je tokrat končal etapo v ozadju na 147 mestu s skoraj 36. minutami zaostanka.

V ponedeljek se bodo kolesarji poskušali spočiti, saj jih po enodnevnem premoru čaka kronometer, dolg 34,2 kilometrov.

Objavljeno: 20.05.2018