×

Nemec do zmage, Yates še v rožnatem

Yates

V 18. etapi je v pobegu zmagal Nemec Maximilian Schachmann (Quick-Step Floors). Etapa od Abbiategrassa do Prata Nevosa je bila dolga 196 kilometrov. Dramatičen razplet etape je poskrbel za 28 sekund zaostanka Toma Dumoulina (Sunweb) za rožnato majico.

»Nisem imel dobrih nog, dal sem vse od sebe. Še vedno sem v vodstvu, kar je najpomembnejše,« je povedal tokrat redkobesedni nosilec rožnate majice Simon Yates (Mitchelton-Scott) po koncu etape.

Nemec je bil eden izmed trojice ubežnikov,ki je bil skupaj z Rubnom Plazo (Israel Cycling Academy) in Mattiom Cattaneom (Androni Giocattoli-Sidermec) zgodaj v begu. Kljub številnim napadom so skupaj prišli do 900 metrov pred ciljem. Za zaključek je imel največ moči prav 24-letni Nemec. Sledil mi je Plaza in nato Cattaneo.

Yates tokrat ni imel moči, da bi odgovoril na napad Dumoulina, nanj je odgovoril le Froome, ki je v cilj prišel na 14. mestu takoj za lanskim zmagovalcem Gira.

Po 17. etapi, ko je že četrto zmago na Giru osvojil Elia Viviani, je Matej Mohorič etapo zaključil na 12. mestu. Tokrat je bil izmed Slovencev najhitrejši Polanc na 50. mestu. Mohorič je bil 72, mesto za njim pa je etapo zaključil Novak.

Še tri etape so do zaključka dirke, kjer še ni nič odločeno. Dumoulin za vodilnim zaostaja le še za 28 sekund, na tretjem mestu pa ostaja Domenico Pozzovivo (Bahrain Merida).

Mohorič je skupno trenutno na 34. mestu, Polanc je 43. in Novak je 126.

Objavljeno: 24.05.2018