×

Froome zmagovalec dirke po Italiji

Froome na poti k zmagi

Chris Froome (Sky) je pričakovano postal zmagovalec 101. izvedbe dirke po Italiji. S tem je postal prvi Britanec, ki je osvojil prestižno dirko Giro d'Italia, skupno pa je osvojil šesto zmago na tritedenskih dirkah, od teh eno v Španiji, ostale pa na dirki po Franciji.

Zadnja etapa se je odvijala v Rimu, dolga pa je bila 115 kilometrov. Zmago je v finalnem šprintu osvojil Irec Sam Bennett (Bora Hansgrohe). Drugi je bil Italijan Elio Viviani (Quick-Step Floors), tretji pa Luksemburžan Jean-Pierre Drucker (BMC). Sredi etape je prišlo do komisarske odločitve, da nevtralizirajo boj za skupni seštevek in so štele le etapne uvrstitve, kar je povzročilo nekaj slabe volje. Se pa vodilni v skupnem seštevku v zadnji etapi ni pretirano naprezal in je v cilj prišel s celotno ekipo v ozadju glavnine.

Drugo mesto v skupnem seštevku je osvojil lanski zmagovalec Gira Nizozemec Tom Dumoulin (Sunweb), tretje pa Španec Miguel Angel Lopez (Astana).

Izkupiček Slovencev na letošnjem Giru je etapna zmaga Mateja Mohoriča (Bahrain Merida) v 10. etapi. V skupnem seštevku je bil Mohorič 30., Jan Polanc (UAE) je bil 32. in Domen Novak (Bahrain Merida) 101.

Objavljeno: 27.05.2018