×

Sredozemske igre: Korošec do 4. mesta, Kernova in Žigartova v prvi deseterici

Korošec

Odlične novice prihajajo iz sredozemskih iger iz Tarragone v Španiji. Na cestni dirki sta se dekleti Špela Kern in Urška Žigart uvrstili med prvo deseterico, Rok Korošec pa je tik za zmagovalno trojico.

Na cestni dirki so se pomerili Žiga Jerman, Gašper Katrašnik, Rok Korošec, Tadej Pogačar, Jaka Primožič in Izidor Penko. Najbolje se je odrezal Korošec, ki se je uvrstil na 4. mesto. Dirka je bila dolga 143 kilometrov, v njej pa se je za zmago pomerilo 66 kolesarjev.

Prvo in drugo mesto sta osvojila Italijana 24-letni Jalel Duranti in 22-letni Filippo Tagliani, tretje mesto pa je osvojil 27-letni Portugalec Rafael Silva.

Katrašnik je bil 13., Pogačar 15. Izmed Slovencev je dirko končal še Primožič, ki se je uvrstil na 25. mesto.

Primožiča in Penka čez tri dni čaka še kronometer.

Na cestni dirki pa sta se popoldan pomerili dve slovenski predstavnici, 28-letna Špela Kern in 21-letna Urška Žigart. Zmagala je 26-letna izkušena Italijanka Elisa Longo Borghini, sicer članica ekipe Wiggle High5. Druga je bila 27-letna Španka Ane Santesteban Gonzalez (Alé Cipollini), tretja pa še ena Italijanka, 25-letna Erica Magnaldi.

Kernova se je uvrstila na odlično 6. mesto, Žigartova pa se je uvrstila mesto za njo, na 7. mesto.