Meine Anwendungen (0)
×

Giro Rosa: Padec oklestil ekipo BTC City Ljubljana

BTC City Ljubljana

Druga etapa dirke Giro Rosa s startom in ciljem v Ovadi je bila dolga 120,4 kilometrov. Zmago je osvojila 35-letna Nizozemka Kirsten Wild (Wiggle High5).

Ekipa BTC City Ljubljana je po padcu v prvi etapi utrpela kar nekaj poškodb. Kljub jutranjim obetom, da bodo dirko lahko nadaljevale vse članice ekipe, je Nizozemka Maaike Boogaard konec druge etape preživela v bolnici. Tudi Rusinja Anastasiia Iakovenko je po polovici dirke zaradi hudih bolečin odstopila.

Ostale članice so etapo zaključile v času zmagovalke, razen Žigartove, ki je v cilj prišla z zaostankom okrog 10. minut.

Drugo mesto je osvojila Italijanka Giorgia Bronzini (Cylance Pro Cycling), tretja pa je bila Marianne Vos (WaowDeals Pro Cycling).