×

Kernova iz Češke zelo zadovoljna

Špela Kern

Prejšnji konec tedna se je na Češkem končala pet etapna dirka »Tour de Feminin - O cenu Českého Švýcarska«, ki jo je z najboljšim mestom v skupnem seštevku do sedaj končala Špela Kern (Health Mate - Cyclelive Team).

»To je moja najboljša uvrstitev v GC do sedaj. Vesela sem, ker so mi v ekipi zaupali vlogo liderke. Na startu je bilo 156 punc in zelo močna udeležba z dobrimi ekipami (tudi UnitedHealthcare) in nizozemske, belgijske ter francoske reprezentance. Predvsem sem zadovoljna z napredkom v kronometru, kjer dosegla 18. čas in s tretjo etapo, kjer sem v kaotičnem zaključku končala na 7. mestu. Sem tudi v odlični formi v vožnji v klanec.«

Zmago je osvojila Američanka Leah Thomas (UnitedHealthcare). Druga je bila Rusinja Yelyzaveta Oshurkova (Cogeas - Mettler) z zaostankom minuto in 9 sekund in tretja Belgijka Sofie  de Vuyst (Doltcini - Van Eyck Sport) z zaostankom minuto in 43 sekund.

Kernova bo sedaj na kratkem počitku, v začetku avgusta pa se bo udeležila evropskega prvenstva.

Objavljeno: 09.07.2018