×

Zadnja etapa dirke po Avstriji ponovno Viscontiju, zmagovalec dirke Belgijec

Zadnja etapa dirke po Avstriji

Osma, zadnja etapa dirke po Avstriji, dolga 163,2 kilometrov, se je končala z zmago člana ekipe Bahrain Merida Giovannija Viscontija, ki je za 3 točke prehitel Mateja Mohoriča v razvrstitvi po točkah.

Etapa je bila zelo hitra. Visconti je skupaj s skupino štirih kolesarjev pobegnil glavnini 21 kilometrov pred ciljem, bil v finalnem šprintu najmočnejši ter osvojil že tretjo etapo zmago na tej dirki. Zmago na dirki je ubranil Belgijec Ben Hermans (Israel Cycling Academy).

»Šlo je zelo tesno, saj je Lutsenko odličen kolesar, naša ekipa pa je bila po težkem tednu zelo utrujena. Tako sem vesel, da sploh ne vem, kaj bi povedal. Dosegel sem tri etapne zmage v osmih dneh, skupaj pet pa jih je osvojila ekipa. Bil je odličen teden,«je povedal Visconti.

Ekipa Bahrain Merida je zmagala v ekipnem seštevku, saj so dosegli kar pet etapnih zmag, prvo je osvojil Matej Mohorič.

»Mogoče zgleda lahko osvojiti tako veliko etap in bili tako dobri v skupnem seštevku, ampak temu ni tako. Dirka je bila težka, saj etape niso bile dolge, ampak zelo hitre. Pred novimi cilji je ekipa naredila odlično delo,« je povedal Mohorič, ki je dirko zaključil na skupno 33. mestu.

Izmed Slovencev se je najbolje odrezal Jani Brajkovič (Adria Mobil), ki je z zaostankom sedmih minut in osmih sekund osvojil skupno 18. mesto.

Objavljeno: 14.07.2018