Meine Anwendungen (0)
×

V ženski različici Toura Pintarjeva in Žigartova do najboljše uvrstitve v sezoni

Urša Pintar

Članice ekipe BTC City Ljubljana so se iz Italije preselile v Francijo, na dirko La Course by Le Tour de France, najtežjo enodnevno dirko v World touru.  Najboljša Slovenka je bila Urša Pintar na 18. mestu.

Na dirki s štartom v Annecyju in ciljem v Le Grand-Bornand so se spopadle pred moškimi predstavniki, trasa pa je bila krajša od moške različice, dolga 112,5 kilometrov. Kolesarke pa so čakali štirje prelazi in preko 2.000 m višinske razlike.

Po prvem 5 kilometrskem vzponu sta v ospredju ostali Pintarjeva in Žigartova. Na naslednjem 9 kilometrskem prelazu se je napravila večja selekcija in v skupini 25 kolesark se je obdržala Pintarjeva. Pred spustom v cilj so se dekleta povzpela na 1.618 m visoki Col de La Colombiere.

Drugič zapored je zmago osvojila Nizozemka Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott), ki se je z ekipo le dva dni nazaj veselila zmage na dirki Giro Rosa.

TDF

V ekipi BTC City Ljubljana, ki je nastopila precej oslabljena v sestavi Urše Pintar, Eugenie Bujak, Urške Žigart, Mie Radotić in Olene Pavlukhine, saj kolesarke v letošnjem letu pesti kar nekaj poškodb, je dirko končala še na Urška Žigart na 27. mestu.

Pintarjeva in Žigartova sta letos dosegli najboljši uvrstitvi na enodnevnih dirkah v World Touru. Gledalci so že dopoldansko žensko različico Toura v neverjetnem vzdušju napravili nepozabno.

Kaj je pred zadnjima dvema etapama Giro Rosa povedal športni direktor Gorazd Penko, ko je zaradi padca v prvi etapi na ekipnem kronometru ekipa nastopila brez dveh članic:

»Giro je bil letos podoben moškim dirkam z veliko vzponi na koncu. V končnici so imele kolesarke zadnji dolg vzpon, kar dela dirko težko in selektivno. Na nas je imel vpliv neposrečen start. Padec, oziroma ena neprevidnost je privedla do tega, da smo mislili, da ne bomo mogli nadaljevat dirke. Počakali smo četrto tekmovalko in so šle štiri naprej. In še nismo bili zadnji. Tako smo se počasi pobrali, če ne bi imeli smole, bi bile vsaj dve generalno med dvajseterico. Vedeli smo, da se za top 10 ne moremo potegovat, ker na startu nismo imeli naše najboljše klančarke.«

Veröffentlicht: 17.07.2018