×

V Avstriji Katrašnik tretji in Pavlič četrti

Katrašnik

Član ekipe Adria Mobil Gašper Katrašnik je na 31. izvedbi dirke Grand Prix Südkärnten, dolgi 193,6 kilometrov, dosegel najboljši slovenski rezultat, tretje mesto.

Pavlič

Na najdaljši enodnevni dirki v Avstriji se je pomerilo 120 članov, tudi člani KK Kranj, KK Bled, mebloJOGI Pro-Concrete in Adria Mobil. Kolesarji so naredili osem krogov. V boju za zmago je v finalnem šprintu četrto mesto osvojil Marko Pavlič (mebloJOGI Pro-Concrete), ki je po dirki povedal:

»Po včerajšnjem 20 minutnem alloutu so bile noge prve tri ure danes zelo slabe. Kasneje mi je "zalaufalo". Ekipa me je tako kot včeraj maksimalno podprla in me v zaključku pripeljala na idealni položaj oz prav v ospredje. Pravi užitek se je peljati za takim vlakom, kot kot majhna ekipa konkuriraš večjim. Na koncu te to ponese. Dobro pripravljenost sem izkoristil za na nas odličnem četrtem mestu.«

Po letu 2009 je zmago ponovno osvojil Avstrijec, tokrat član ekipe Team Felbermayr Simplon Wels Lukas Schlemmer, tudi sicer eden od favoritov. Avstrijci so tokrat slavili kar dvojno zmago, saj je drugo mesto osvojil Patrick Bosman (Hrinkow Advarics Cycleangteam).

Med favoriti je bil tudi Radoslav Rogina (Adria Mobil), ki pa dirke ni končal v ospredju.

V prvi dvajseterici so dirko končali Uroš Repše (omebloJOGI Pro-Concrete) na 14. mestu, Matej Drinovec (KK Kranj) na 16. in Luka Pajek (KK Bled) na 19. mestu.

Objavljeno: 19.08.2018