×

Matic Maček s šestim mestom v prvi etapi Radjugendtour

AUT

Na avstrijskem Štajerskem na dirki 33. Int Radjugendtour je bila danes za mlajše mladince na sporedu prva, 65 kilometrov dolga etapa.

Etapa je potekala od Furstenfelda do Stunberga s tremi kategoriziranimi klanci in 500 metrskim ciljnim vzponom. Prvi vzpon v dolžini 1,5 km so kolesarji prevozili že po 15. kilometrih, a večje selekcije še ni bilo. Na 20 kilometru sta ušla Nemec Brenner in Nizozemec Van Oosten, ki sta složno nadaljevala in si do zadnjega vzpona privozila že 3 minute prednosti.

V ozadju so Belgijci sicer poskušali z napadi in so se kar trije skupaj s še štirimi kolesarji (med njimi je bil tudi Matic Maček) odpeljali 15 km pred ciljem. Nemec Brenner se je na zadnjem vzponu sedem kilometrov pred ciljem otresel Nizozemca Van Oostena, ki je bil na koncu drugi. V ozadju pa je zasledovalna osmerica šprintala za 3. mesto, ki ga je osvojil Deweirdt.

Odlično 6. mesto je osvojil Matic Maček, ki je za zmagovalcem zaostal za 2.39 minuti, 29. mesto je dosegel Colnar (+ 3.18), 44. Glivar (+3.18), 50. Kralj (+3.52), 90. Špoljar (+5.29) in 94. Paulič (+5.38).

Objavljeno: 23.08.2018