Iscrizioni personali (0)
×

Vuelta: Rohan najhitrejši na kronometru

Rohan v rdeči majici

S kronometrom se je začela tritedenska dirka po Španiji, La Vuelta. Na dirki sta tudi dva Slovenca, Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) in Luka Pibernik (Bahrain Merida).

Zmago na osem kilometrski trasi je osvojil Avstralec Dennis Rohan (BMC Racing Team), ki je na kronometru zmagal tudi tritedenski dirki po Italiji. Šest sekund za njim je v cilj prišel Poljak Michał Kwiatkowski (Sky), ki z drugim mestom ni bil zadovoljen. Tretji čas s sedmini sekundami zaostanka pa je postavil Belgijec Campenaerts Victor (Lotto Soudal).

Vinceno Nibali (Bahrain Merida), ki se je na dirko vrnil po poškodbi na Touru, še ni v pravi formi, imel pa je tudi nekaj težav z zdravjem. Postavil je 65. čas kronometra z zaostankom 22 sekund. V prihodnjih etapah bo eden njegovih pomočnikov Luka Pibernik, ki je bil 146. z zaostankom minuto in 2 sekundi.

Luka Mezgec je bil 124. z zaostankom 59 sekund. Tokrat verjetno ne bo imel možnosti za vidnejši rezultat, saj je v njegovi ekipi prvi šprinter letošnji evropski prvak Italijan Matteo Trentin.

Pubblicato: 25.08.2018