×

Okoli Grma: Katrašnik do zmage v kriteriju

Katrašnik

Zadnji konec tedna v avgustu je v Novem mestu vsako leto zelo živahno. V soboto je bila na sporedu tradicionalna dirka Okoli Grma, dan kasneje pa cilj dirke Hrvaška - Slovenija. Na dirki Okoli Grma je bil v članski kategoriji najhitrejši Gašper Katrašnik (Adria Mobil), ki se je v nedeljo udeležil tudi dirke Hrvaška – Slovenija.

»Kriterij Okoli Grma je za mene ena težjih dirk v letu. Ker je to domača dirka, smo bili pred startom zelo motivirani. Od starta smo se postavili na čelo in kontrolirali dirko. Proti koncu je začelo še deževati, kar je vse skupaj otežilo. Zelo sem vesel za zmago, brez ekipe, ki je kontrolirala celo dirko, pa zmaga ne bi bila mogoča,« je Katrašnik povedal po zmagi.

Dirka se je začela z najmlajšimi kategorijami dečkov in deklic ter mladink, nato pa so se pomerili mlajši mladinci, starejše mladinke in članice, za njimi pa še starejši mladinci. Zadnji so se na dirki  pomerili člani. Dirka je bila krožna z dolžino kroga 1100 metrov, starejši mladinci, člani in mlajši člani so se pomerili v kriteriju. V članski kategoriji se je pomerilo 12 ekip is Slovenije in tujine.

Drugo mesto je osvojil Avstralec Ben Hill, član Ljubljana Gusto Xaurum, tretje pa Poljak Piotr Konwa (Elkov Author Cycling Team). Drugi Slovenec je bil Marko Pavlič (mebloJOGI PRO-CONCRETE) na petem mestu.

Rezultati prvih treh po kategorijah:

V kategoriji Elite je zmagal Gašper Katrašnik (ADRIA MOBIL), drugi je bil Benjamin Hill (LJUBLJANA GUSTO XAURUM) in tretji  Piotr Konwa (ELKOV AUTHOR CYCLING TEAM).

V kategoriji ČLANICE (WE) je bila najhitrejša Anja Longyka (BTC CITY LJUBLJANA), druga je bila Ula Berlan (BTC CITY LJUBLJANA).

V kategoriji STAREJŠI MLADINCI je prvo mesto osvojil Žan Rataj (KK ADRIA MOBIL), drugi je bil Carlo Jurišević (ROG AS) in tretji Jan Bevc (KK ADRIA MOBIL).

V kategoriji MLAJŠI MLADINCI je bil najhitrejši Luka Jablanovec (KK TROPOVCI), drugo mesto je osvojil Štefan Kovač (KK KRANJ) ter tretje Žiga Piskule (KK ADRIA MOBIL).

V kategoriji STAREJŠE MLADINKE (WJ) je prvo mesto osvojila Nika Jančič (BTC CITY LJUBLJANA), druga je bila Tajda Mohorič (KK KRANJ) in tretja Irina Puvača (BK RIJEKA).

V kategoriji MLAJŠE MLADINKE (WU17) je bila najhitrejša Tjaša Sušnik (KK KRANJ), druga je bila Klara Čemažar (BTC CITY LJUBLJANA) in tretja Ana Ahačič (KK KRANJ).

V kategoriji DEČKI A (U15/2) je prvo mesto osvojil Jan Kenda (KD SLOGA 1902 IDRIJA), drugi je bil Aljaž Turk (KK ADRIA MOBIL) in tretji Žan Križnar (KK KRANJ).

V kategoriji DEČKI B (U15/1) je zmagal Jan Lešnik (KK KRANJ), drugi je bil Enej Čuk(ROG AS) in tretji Jure Majnik (PERUTNINA PTUJ).

V kategoriji DEČKI C (U13) je bil najhitrejši Sven Aleksander Mernik (BIKEREPUBLIC), drugo mesto je osvojil Filip Pečnjak (BGK TUŠKANAC) ter tretje Kristian Tisovec (KK ADRIA MOBIL).

V kategoriji Dečki D je bil najhitrejši Leon Lukić (BK RIJEKA), drugo mesto je osvojil Tim Mervar (KK ADRIA MOBIL) ter tretje Miha Križman (ROG AS).

V kategoriji Dečki E je prvo mesto osvojil Mai Prevejšek (KK ADRIA MOBIL), drugi je bil Fran Pečnjak (BGK TUŠKANAC) in tretji Žiga JAKŠE (KK ADRIA MOBIL).

V kategoriji DEKLICE A (WU15/2) je prvo mesto osvojila Neja Kalan (KK KRANJ), druga je bila Nuša Moroz (KD SLOGA 1902 IDRIJA) in tretja Pija Galof (BTC CITY LJUBLJANA).

V kategoriji DEKLICE B (WU15/1) je prvo mesto osvojila Tina Smrdel (MBK SPORTR.SI), druga je bila Tia Špringer  (BTC CITY LJUBLJANA) in tretja Lucija Hočevar (BTC CITY LJUBLJANA).

V kategoriji DEKLICE C (WU13) je prvo mesto osvojila Katja Žvan (KK GORJE), druga je bila Hana Jeromel (PERUTNINA PTUJ) in tretja Zoja Špringer (BTC CITY LJUBLJANA).

Objavljeno: 26.08.2018