×

Molard izgubil vodstvo, v etapi zmaga Američanu

Simon Yates

V deveti, eni najtežjih gorskih etap dirke po Španiji, je zmagal Američan Ben King (Dimension Data). V skupnem seštevku je Francoz predal vodstvo klubskemu kolegu Luke Mezgeca Simonu Yatesu.

Etapa je bila dolga 200,8 kilometrov, kolesarji pa so morali premagati štiri vzpone in etapo končali na zaključnem vzponu La Covatilla. Zmagal je član ubežne skupine King, ki je napadel 20 kilometrov pred ciljem in osvojil drugo etapno zmago na dirki po Španiji. V lov za njim se je pognal Nizozemec Bauke Mollema (Trek – Segafredo), prav tako eden izmed ubežnikov, ki pa ga do cilja ni uspel ujeti. V cilj je prišel z 48 sekundami zaostanka. Tretje mesto je osvojil Belgijec Dylan Teuns (BMC) z dvema minutama in 38 sekundami zaostanka.

Luka Pibernik je etapo končal na 148. In je skupno na 142 mestu, Luka Mezgec pa je bil 163. In je skupno na 161. mestu.

V skupnem seštevku je s četrtega mesta vodstvo prevzel Yates, drugi je Alejandro Valverde, na tretje pa se je z osmega mesta zavihtel zmagovalec dirke leta 2016 Nairo Quintana (oba Movistar).

Objavljeno: 02.09.2018