Prijave in naročila (0)
X
Skupaj 0.00 (€)
Garmin Fenix 5 Plus

Na Vzponu za pokal Občine Kobarid najhitrejša Vrhovnik in Škrljeva

Luka Vrhovnik

V Kobaridu se je v soboto odvil že 43. vzpon za pokal Občine Kobarid 2018, ki je klub slabemu vremenu na štart privabil 84 tekmovalk in tekmovalcev.

Dirka je štela za Pokal Slovenije v vzponu za kategorije amaterji, ženske in master. Tekmovalci so se s štarta v Kobaridu podali traso, dolgo 10 kilometrov. Višinska razlika od štarta do cilja je bila 600 metrov.

Absolutni zmagovalec dirke Luka Vrhovnik (KD Rog) je v cilj prišel v 25. minutah in 32 sekundah, ki je povedal:

»Z vremenom smo imeli srečo, saj je kljub napovedi tik pred štartom dež ponehal. V prvem delu sem sledil skupini, kilometer in pol pred ciljem pa sem napadel in sem uspel zdržati do vrha.«

Drugi je v cilj prišel Avstrijec Gebhard Pertl (RC Feld Am See Master), ki je za zmagovalcem zaostal za 12 sekund, tretji pa Uroš Verčič (ŠD BAM.BI) z zaostankom 20. sekund.

Med ženskami je bila najhitrejša Maja Škrlj (IZVIR VIPAVA) s časom 27:46. Nekaj manj kot 10 minut za njo je v cilj prišla drugouvrščena ženska Mateja Prešeren (KK ZAVRŠNICA), slabih dvanajst minut za zmagovalko pa je v cilj prišla tretjeuvrščena Ivica Rakoš (ŠD TURBO M).

Rezultati po kategorijah:

V kategoriji Amaterji je bil najhitrejši Luka Vrhovnik (KD Rog), drugo mesto je osvojil Kristijan Božnar (IZVIR VIPAVA) ter tretje Gašper Koren (KK SOČA). 

V kategoriji Master A je prvo mesto osvojil Miran Bole (Eppinger Team), drugi je bil  Nejc Korinčič (KK SOČA). 

V kategoriji Master B je prvo mesto osvojil Zoran Ribič (ŠD RIKITEAM), drugi je bil Matevž Melinc (KK SOČA) in tretji Davor Mlekuž (KK SOČA). 

V kategoriji Master C je zmagal Uroš Verčič (ŠD BAM.BI), drugi je bil Roberto Vidoni (ASD SC I FALCHI DI TUXON) in tretji Grega Filipič (KD ALPE SIS). 

V kategoriji Master D je bil najhitrejši Robert Likar (IZVIR VIPAVA), drugo mesto je osvojil Milko Volarič (KK SOČA) ter tretje Borut Vodopivec (KD BRDA DOBROVO). 

V kategoriji Master E je zmagal Gebhard Pertl (RC Feld Am See), drugi je bil Enrico Masetti (Squadra Corse Cussigh Bike) in tretji Valter Bonča (KK SOČA). 

V kategoriji Master F je prvo mesto osvojil Janez Debeljak (KD LPP), drugi je bil Robert Mulej (KD BRDA DOBROVO) in tretji Tomislav Čuk (ŠD BAM.BI). 

V kategoriji Master G je bil najhitrejši Marjan Čuden (B.V.G. GULČ - BTS COMPANY), drugo mesto je osvojil Dragan Rakoš (ŠD TURBO M) ter tretje Avgust Kirič (KD BRDA DOBROVO). 

V kategoriji Master H je prvo mesto osvojil Ljubo Boštic (Pivovarna Union), drugi je bil Franc Hafner (ŠD BAM.BI) in tretji Danijel Vehar (KD BRDA DOBROVO). 

V kategoriji Master I je zmagal Zorko Cigoj (KD BRDA DOBROVO), drugi je bil Franz Tarmann  in tretji Marko Saksida (KD BRDA DOBROVO).

V kategoriji Ženske A je prvo mesto osvojila Maja Škrlj (IZVIR VIPAVA), druga je bila Maja Zajec (ŠD BAM.BI). 

V kategoriji Ženske B je prvo mesto osvojila Helena Pogačnik (KD ALPE SIS), druga je bila Katarina Saksida (KD BRDA DOBROVO).

V kategoriji Ženske C je prvo mesto osvojila  Mateja Prešeren (KK ZAVRŠNICA), druga je bila Ivica Rakoš (ŠD TURBO M).


Objavljeno: 07.10.2018

Vir/avtor:

Galerija

Vir:

Komentarji