Prijave in naročila (0)
X
Skupaj 0.00 (€)


Tretji ciklokros Cerknica je bil na sporedu včeraj, kraj dogajanja pa poslovna cona Podskrajnik. Četrta dirka letošnje sezone je štela tudi kot državno prvenstvo. Branilca naslova v elitni kategoriji Luka Mezgeca ni bilo na startu, tako da so bile karte premešane na novo in kdo bo najboljši, se ni vedelo do zaključka.

Na startu v vseh kategorijah se je razvrstil 101 tekmovalec(ka), tistih na kolesih za ciklokros pa je bilo kar 76, tako da tudi ta disciplina pri nas počasi prihaja v veljavo!

V absolutni konkurenci je največ spretnosti pokazal Matej Kravos, ki je slavil tudi v kategoriji master 1. Ogorčen boj med elito in U23 je naslov državnega prvaka prinesel Tadeju Pogačarju, članu ljubljanskega Roga, ki se ob koncu sezone seli med profesionalce, pogodbo je podpisal z ekipo UAE Emirates.

Vrstni redi absolutno

Kategorija deklice - prvo mesto Nuša Moroz (KD Sloga 1902 Idrija), drugo mesto z le štirimi sekundami zaostanka Hana Kranjec Žagar (Calcit Bike Team), tretje mesto Neja Kalan (KK Kranj).

Kategorija dečki - Alessandro De Pare (Trivium Froggy Team), sekundo za njum Marcel Skok (KD Sloga 1902 Idrija), dobro minuto za njima pa na tretjem mestu Maj Flajs (KK Kranj).

Master 1 - Enajst krogov in 50 minut ter 54 sekund je bilo dovolj za zmago Mateja Kravosa (Tuš T.E.A.M.), dobro minuto in pol za njim je v cilj prišel drugouvrščeni Matej Dakskobler (KK Pantal), tretje mesto je osvojil Kravosov klubski sotekmovalec Matej Lovše.

Master 2 - Zmaga Dušanu Hajdinjaku (Team Turbo Tropovci), le sekundo počasnejši je bil Matjaž Kovač (Izvir Vipava), tretje mesto je z dobre pol minute zaostanka osvojil Mitja Mori (Ganesha Team).

Mlajši mladinci - Jure Rus (MBK Sportr.SI) je najhitreje opravil s sedmimi krogi, 12 sekund zaostanka je beležil Dabjan Kralj (KK Pantal), minuto in sedem sekund pa Alessandro Chiandussi (A.S.D. GS DONI 2004).

Starejši mladinci - prvo mesto Michele Chiandussi (A.S.D. GS DONI 2004), drugo mesto Jakob Klemenčič (MBK Sportr.SI), tretje mesto Blaž Avbelj (Rog AS).

Člani (elite in U23) - prvo mesto Tadej Pogačar (Rog Ljubljana), dve sekundi zaostanka in drugo mesto za Petra Zupančiča (Calcit Bike Team), tretje mesto je osvojil Nik Čemažar (KK Kranj).

Ženske - zmagovalka Antonia Berto (A.S.D. GS DONI 2004), drugo mesto Tjaša Sušnik (KK Kranj), tretje mesto Saša Žavbi Kunaver (BTC City Ljubljana).

Državni prvaki po kategorijah

Člani (elite in U23) - Tadej Pogačar
Master 1 - Matej Kravos
Master 2 - Dušan Hajdinjak
Mlajši mladinci - Jure Rus
Starejši mladinci - Blaž Avbelj

Vrstni redi 

Naslovna fotografija prijavim.se

Poročila s prvih treh dirk:
Vipavska cicklokros drsalnica
CX Loka: Valjavec kot navit do zmage
Na prvem ciklokrosu presenečenje iz tretje vrste

Objavljeno: 03.12.2018

Vir/avtor: www.mtb.si

Galerija

Vir: www.mtb.si

Komentarji

Najbolj brano

24 Jun 2019
Gorsko kolesarstvo

Black Hole Enduro: Na Peci in Jamnici najhitrejša Yana in Vid

Vid Peršak (Orbea Enduro Team) in Yana Dobnig (Team Dorrong) sta zmagovalca Black Hole Endura 2019, druge dirke serije SloEnduro ...

24 Jun 2019
Gorsko kolesarstvo

Downhill Javor: Mokra trboveljska klasika Žabjeku

V dežju tretja dirka serije Unior Downhill Cup in naslov državnega prvaka za Jureta Žabjeka, srebro Luku Bergincu in bron Mihu ...

24 Jun 2019
Gorsko kolesarstvo

Alpe-Adria BMX: Vremenska loterija v Sopronu

Deveta in deseta dirka pokala sta bili na Madžarskem. Nekoliko manjša udeležba kot na preteklih dirkah, nepredvidljivo vreme in...

Dodaj v košarico

Kolesarska štartna številka MTB A6, barvna
Spletna cena:

0.42 €

pri nakupu nad 400 0.38 €

Dodaj v košarico

Kolebnica 3m
Spletna cena:

6.99 €