×

Kravos z zmago na ciklokrosu v Italiji

Matej Kravos

V Italiji na ciklokrosu Calderba di Ponte di Piave je Matej Kravos osvojil zmago v svoji kategoriji.

Kljub temu, da je Kravos  po zmagi na Pokalu Slovenije povedal, da si bo zaradi bolezni verjetno vzel nekaj počitka, se je udeležil dveh dirk ciklokrosa v sosednji Italiji, kjer je na sobotni, ki  sodi v pokal Triveneto, osvojil četrto mesto, na nedeljski pa je osvojil zmago v svoji kategoriji. Dirka je bila odprta tudi za tekmovalce na MTB kolesih.

Tretje mesto med veterani 2 je osvojil še en Slovenec, Matjaž Kovač (Izvir Vipava), ki je sobotno dirko končal na 11. mestu. Bojan Ločnikar (BL sport  Bikerepublic) je osvojil 9. mesto.

Zmago na sobotni dirki v elite kategoriji je dobil Luca Braidot (Carabinieri), ki je v dramatičnem finalnem šprintu za 8 stotink ugnal Martina Frueta (Team Lapierre). Tretje mesto je osvojil Daniele Braidot.

Objavljeno: 06.01.2019