×

Mezgec do tretjega mesta na klasiki Almeria

Luka Mezgec

Enodnevna klasika od Almerie do mesta Roquetas de Mar, dolga 192,5 kilometrov, je bila že tretjič v znamenju ekipe Mitchelton-SCOTT. Že pred dirko so napovedali, da bodo lovili »hat-trick«, tretjo zmago po vrsti, ki se jim je na koncu sicer za malo izmaknila.

Luka Mezgec je že dvakrat pomagal ekipnima kolegoma Cortu Magnusu in Ewanu Calebu do zmage, tokrat pa je bil poleg Mattea Trentina tudi sam v prvi šprinterski liniji.

»Zelo se veselim dirke, saj smo imeli čez zimo odlične priprave, zato z veseljem čakamo, da pripravljenost pokažemo na dirkah. Almeria se običajno zaključi s šprintom glavnine, zato bo naš cilj izpeljati tak šprint, kot nama je lani uspelo s Calebom,« je povedal nekaj dni pred dirko.

Ekipa Mitchelton-Scott je sicer ves čas diktirala tempo vodilne skupine, skupaj pa so pripeljali v zadnji krog. V boj za zmago sta se podala še dva favorita, Nemca Pascal Ackermann (BORA - hansgrohe) in Marcel Kittel (Team Katusha - Alpecin). Najmočnejši, ki je 125 metrov pred ciljem napadel iz Mezgečevega zavetrja, je bil Ackermann, Kittel je osvojil drugo mesto, Mezgec pa je ciljno črto prevozil tretji.

Na dirki je bil tudi Simon Špilak, ki je osvojil 30. mesto, ekipno pa se je lahko veselil Kittlovega drugega mesta.

Objavljeno: 17.02.2019