×

Rupnik pred zadnjo etapo v rdeči majici

Jure Rupnik

Malo neobičajno, ampak četrta etapa kolesarske dirke Redlands Bicycle Classic se je nadaljevala z 90 minutnim kriterijem na končni cilj. Po 15. minutah dirkanja je uspelo pobegniti skupini devetih kolesarjev, ki so prišli v cilj 1minuto pred glavnino.

Etapa je bila zelo kaotična, polna padcev ter trikrat nevtralizirana zaradi večjih padcev v glavnini. Slovenska dvojica Rupnik in Pavlič se je na srečo uspela izogniti vsem padcem v glavnini. Jure Rupnik je osvojil prvi leteči šprint. Marko Pavlič je zasedel 36. mesto in Jure Rupnik 103. mesto v etapi.

Zmagal je Noah Granigan iz Floyds Pro cycling. Marko Pavlič ostaja osmi z zaostankom ene minute in 42 sekund pred vodilnim Kevinom Vermaerkejem.

Redlands bike classic

Jutri je na sporedu zadnja 150 kilometrov dolga krožna etapa okrog Sunseta, ki bo odločila skupnega zmagovalca dirke. Jure Rupnik bo zadnjo etapo štartal v rdeči majici vodilnega na gorskih ciljih.

Objavljeno: 17.03.2019