×

Pavlič na dirki Redlands Bicycle Classic skupno osmi

Marko Pavlič in Jure Rupnik

Končala se je dirka Redlands Bicycle Classic, kjer sta dirkala Slovenca Marko Pavlič in Jure Rupnik.

V zadnji 150 kilometrov dolgi krožni etapi po Sunsetu, ki se je začela in končala v Redlandsu, je Marko Pavlič zasedel 13. mesto, Jure Rupnik pa je končal na 62. mestu.

Pavlič je dirko v generalni razvrstitvi končal v prvi deseterici na 8. mestu z zaostankom treh minut in sedmih sekund. Jure Rupnik se je v skupnem seštevku uvrstil na 71. mesto z zaostankom 27 minut in 28 sekund.

Skupno zmago je osvojil Cory Lockwood (Semper Porro), drugo mesto je pripadlo Kevinu Vermaerkeju (Hagens Berman Axeon), ki je za zmagovalcem zaostal za minuto in 25 sekund. Tretjeuvrščeni Eder Frayre (Elevate-KHS Pro Cycling)  pa je pridelal skupni zaostanek minuto in 49 sekund.

Slovenska kolesarja sedaj odhajata v Tucson, Arizono na skupne priprave z ekipo pred prvo ameriško dirko Joe Martin, ki bo štela za UCI Amerika Tour.

Objavljeno: 20.03.2019