×

Grega Bole tretji na uvodni etapi dirke po Kataloniji

Grega Bole
Končala se je prva etapa 99. izvedbe dirke po Kataloniji, ki jo je na tretjem mestu končal Slovenec Grega Bole (Bahrain-Merida).

V prvi etapi, dolgi 164 kilometrov, je zmago po begu od začetka etape osvojil Belgijec Thomas De Gendt (Lotto Soudal), ki je bil več kot dve minuti hitrejši od drugouvrščenega Nemca Maximiliana Schachmanna (BORA-hansgrohe). V šprintu glavnine zmagal Grega Bole, ki je z zaostankom 2:42 za zmagovalcem osvojil tretje mesto. Četrti je v cilj prišel Avstralec Michael Mathhews (Team Sunweb).

»Bila je super težka etapa, vendar sem se ves čas dirke in tudi na vzponih odlično počutil, zato sem se lahko pomeril za tretje mesto v finalnem šprintu. Če bi uspel ujeti ubežnike, bi se lahko pomeril še za kaj več.«

De Gent je bil del ubežne skupine, ki je pobegnila kmalu po začetku etape. Uspel se je znebiti tekmecev. Ekipa Bahrain Merida je sicer pričakovala, da se bo za čim višjo uvrstitev pred ciljem boril Bauhaus, vendar so bili vzponi zanj prehudi in v boj so poslali Boleta, ki je ekipi priboril stopničke.

Na dirki je tudi Simon Špilak (Team Katjusha - Alpecin), ki je v prvi etapi dosegel 112. mesto. Za vodilnim je zaostal 2:42 minuti.

Objavljeno: 25.03.2019