×

Jarc v Belgiji 15., Murn do 12. mesta

Jarc

V Belgiji so se na prvi dirki za Pokal narodov Gent Wevelgem pomerili člani slovenske reprezentance do 23 let.

Zmago je branil Žiga Jerman, sedaj član kontinentalne ekipe, podmladka ekipe Groupama FDJ, ki pa tokrat dirke ni končal. Do cilja je izmed slovenske reprezentance prišel le Aljaž Jarc, ki je osvojil petnajsto mesto.

Zmago na vetrovni dirki, dolgo slabih 174 kilometrov, je osvojil Nemec Jonas Rutsch, Jarc pa je za njim zaostal za minuto in 31 sekund.

V Belgiji so dirkali tudi mladinci in mladinke.

Na 120,6 kilometrski razdalji so se na belgijski klasiki pomerili mladinci, kjer se je najbolje, z 12. mestom, odrezal Boštjan Murn. Za zmagovalcem, Američanom Quinnom Simmonsem je zaostal za 36 sekund. Matic Maček je bil 32., Blaž Avbelj 52. in Marko Jeretina 85.

Mladinke pa so se pomerile na nekoliko krajši razdalji, prevozile so 71,6 kilometrov. Najbolje se je odrezala Ana Ahačič na 29. mestu z zaostankom 16 sekund za zmagovalko Britanko Elynor Bäckstedt. Nika Jančič je bila 69. z enakim zaostankom kot Ahačičeva, Nika Jančič je ciljno črto prevozila 69., Tjaša Sušnik pa je bila 77.

Objavljeno: 31.03.2019