×

Tadej Pogačar šesti v Španiji

Pogačar

Tadej Pogačar se je kot edini Slovenec v Španiji pomeril na veliki nagradi Miguela Induraina in v cilj prepeljal na šestem mestu, zmago pa je osvojil 34-letni Francoz Jonathan Hivert.

Z devet sekundno prednostjo je na slabih 193 kilometrov dolgi dirki s startom in ciljem v Estelli pred prvo skupino v cilj prišel Francoz Jonathan Hivert (Direct Energie). Sledila je zasledovalna skupina, v kateri je bil tudi Pogačar, ki je na spustu zadnjih 6 kilometrov pred ciljem vozil s hitrostjo preko 70 km/h.

»Dirka je bila zelo zahtevna in glede na prisotnost številnih kvalitetnih kolesarjev sem z rezultatom zadovoljen. Po mesecu počitka sem se vrnil na dirke, zato sem bil radoveden, kako sem pripravljen. Vesel sem, da sem se počutil dobro.

V spustu proti Alto Ibarri sem poskušal prehiteti ostale kolesarje v skupini, vendar je bil Hivert premočan, za kar mu čestitam. Dirka je bila odličen preizkus, zato se že veselim prihajajoče dirke po Baskiji.«

Drugo mesto je osvojil Španec Luis Leon Sanchez in tretje Kolumbijec Sergio Higuita. Sledili so trije Španci Mikel Nieve, Carlos Verona in Fernando Barcelo.

V ponedeljek Pogačarja čaka 6-etapna dirka po Baskiji, kjer bodo tudi člani Bahrain Meride Luka Pibernik in Grega Bole ter Simon Špilak (Katusha-Alpecin).

Objavljeno: 06.04.2019