×

Liege-Bastogne-Liege: Pogačar do 18. mesta, BTC-jevke brez vidnejših uvrstitev

Pogačar

Na zadnji iz vrst ardenskih klasik je solo zmago osvojil Danec Jakob Fuglsang (Astana). Čestital mi je tudi njegov rival Francoz Julian Alaphilippe (Deceuninck - Quick Step), ki je v cilj prišel skupaj z najboljšim Slovencem Tadejem Pogačarjem (UAE Team Emirates).

Kolesarji so se na dirki, dolgi 256 kilometrov, pomerili v hladnem in deževnem vremenu, kar je dirko še otežilo. Drugo mesto z zaostankom 27 sekund za zmagovalcem je osvojil Italijan Davide Formolo (BORA – hansgrohe), tretje pa Nemec Maximilian Schachmann (BORA – hansgrohe), ki je v cilj prišel slabo minuto za prvouvrščenim.

Tokrat je bil zaključek dirke hitrejši, saj so organizatorji spremenili traso dirke, kljub temu boja za najvišja mesta ni bilo. Tadej Pogačar je v cilj prišel na 18. mestu, kar je odličen rezultat 20-letnega kolesarja. Matej Mohorič je dirko končal na 36. mestu, Luka Pibernik na 97., Grega Bole pa dirke ni končal.

Vreme in hitri spusti pa so terjali tudi nekaj padcev. Pri visoki hitrosti nad 100 kilometrov so se na tleh znašli tudi član ekipe Team Jumbo-Visma Robert Gesink, Greg Van Avermaet (CCC-Liv) in Michael Matthews (Sunweb). Slednja nista utrpela hujših poškodb, Gesink pa si je pri padcu si je zlomil ključnico in medenico in upa, da bo okreval do dirke po Franciji. Na žalost to pomeni, da ga na Giru ne bo v ekipi Primoža Rogliča.

Na ženski različici, dolgi 138,5 kilometrov, pa so se pomerile tudi članice ekipe BTC City Ljubljana, ki pa niso uspele priti v ospredje. Do cilja so prišle Hanna Nilsson na 53. mestu, Anastasiia Chirsina  na 58., Urša Pintar na 80. mestu in Urška Žigart na 87. mestu.

Objavljeno: 29.04.2019