×

Pavlič dirko v New Mexicu začel za deseterico

Marko Pavlič

Na praznik dela se je začela dirka petdnevna dirka Tour of the Gila 2.2 v Silver Cityu  v ZDA, ki šteje za UCI America Tour. Na dirki je tudi Marko Pavlič (DCBank Pro Cycling Team).

Prva etapa je bila dolga 148 kilometrov z zaključnim 10 kilometrskim klancem na vrh Mogollona. V prvi etapi je zmagal Kanadčan James Piccoli (Elevate - KHS Pro Cycling). Drugo mesto je osvojil Španec Óscar Sevilla (Medellin), tretje pa Mehičan Eder Frayre.

Pavlič je za zmagovalcem zaostal 1 minuto in 22 sekund in osvojil 13. mesto. V skupni razvrstitvi na 13. mestu z zaostankom 1 minuto in 32 sekund.

Druga etapa s startom in ciljem v Fort Bayardu bo dolga dobrih 120 kilometrov.

Objavljeno: 02.05.2019