×

Na dirki Circuito del Porto najuspešnejši Anže Skok

Ljubljana Gusto Sentic

Preteklo nedeljo so se v Lombardiji v Italiji člani ekip Ljubljana Gusto Sentic in Meblo Jogi Pro-Concrete ter Slovenec v dresu avstrijske ekipe Team Felbermayr - Simplon Wels Andi Bajc pomerili na enodnevni dirki Circuito del Porto.

Ravninska dirka s startom in ciljem v Cremoni je bila dolga 180 kilometrov, na njej pa se je pomerilo 169 tekmovalcev. Na štartu so namerili le 5oC, prvih nekaj krogov od skupno 14. pa jih je močil tudi dež.

Dva kroga pred ciljem je bila v begu večja skupina kolesarjev s pet sekundno prednostjo pred glavnino. Takrat je v glavnini prišlo do padca, ki je nekoliko premešal načrte ekip. Skupina cca 25-ih kolesarjev je povečala prednost na 30 sekund, glavnina je pospešila tempo in ujela ubežnike.

mebloJOGI cycling team

V zaključnem krogu v boju za zmago ni bilo Slovencev. Zmagal je Italijan Luca Mozzato (Dimension Data CT), ki se je v cilju zahvalil svojim ekipnim kolegom in družini za podporo. Drugi je bil Kolumbijec David Nicolas Gomez (Team Colpack), tretji pa Italijan Yuri Colonna (Team Casillo Maserati).

Najboljši Slovenec je bil Anže Skok (Ljubljana Gusto Sentic) na 21. mestu. Robi Jenko (Meblo Jogi Pro-Concrete) je bil 35., v prvi štirideseterici pa je končal še Andi Bajc na 39. mestu. Vsi so v cilj prišli v času zmagovalca.

Objavljeno: 06.05.2019