×

Mojca Koligar balkanska prvakinja

Mojca Koligar

Mojca Koligar je na balkanskem prvenstvu v gorskih tekih Câmpulung Moldovenesc v teku navkreber osvojila zlato medaljo v članski kategoriji. Uspeh so članice nadgradile še s srebrno ekipno medaljo, člani pa z bronasto ekipno medaljo.

»Balkansko prvenstvo v gorskem teku navkreber sicer ni bilo v mojem letošnjem načrtu. Zanj sem se odločila v zadnjem trenutku. S tem, da sem v ta namen izpustila UTVV in opravila kak trening več navkreber. Kar je prineslo potrebno spočitost in lahkotnost, ki sem jo začutila že med petkovim ogledom drugega dela trase. Še pred enim letom mi dokaj hitra, tekaška, z kar nekaj spusti in z zelo malo odsekov s strmimi vzponi ne bi ustrezala. Sedaj s tem nisem imela težav. Piko na i pa je dala sama narava - divjina in idealno vreme za tek. Z izjemo prvih 4 kilometrov niti nisem imela občutka, da sem na tekmi. Tekla sem v svojem ritmu, pri tem pa poskušala najti čim bolj optimalno pot skozi blato, luže, ovire na poti,...Da sem najhitrejša med ženskami sem izvedela 3 km pred ciljem, ko sem pritekla do reprezentančnega trenerja Boštjana Novaka. Po tem sem samo držala svoj tempo in preprosto uživala. Bilo je že veliko bolj napornih tekem. Sem pa s tem naslovom dobila potrebne nove mednarodne izkušnje in dodaten zagon, da se optimalno pripravim na naslednje preizkušnje. Zelo sem vesela tudi ekipnega uspeha in dobrih odnosov, ki se vzpostavljajo znotraj ekipe in stroke v gorskem in trail teku. Verjamem, da bomo s takšnim pristopom, odnosom in delom vsi samo napredovali in pridobivali.«

Ekipni uspeh, srebrno medaljo, sta poleg Koligarjeve dosegli še Tina Kozjek in Andreja Godec z 11. oziroma 12. mestom. Zmagala je ekipa Turčije.

V moški članski kategoriji pa so bron osvojili Luka Kramarič z 10. mestom, Aleš Žontar z 11. mestom, Matic Plaznik, ki je bil 13. in Tine Hren pa 18.

Balkanskega prvenstva sta se udeležila tudi mladinca Nejc Uršič in Aljaž Luznar, ki sta osvojila 11. in 14. mesto. V kategoriji do 20 let pa si je 6. mesto pritekla Nuša Mali.

Objavljeno: 18.05.2019