×

Ewan osvojil najdaljšo etapo, favoriti hranijo moči za kronometer

Caleb Ewan

Avstralec Caleb Ewan (Lotto Soudal) je zmagovalec 8. etape dirke po Italiji, ki je bila dolga 239 kilometrov. Primož Roglič je v cilj prišel na 18. mestu, moči pa hrani za nedeljski kronometer.

Tokratna etapa je bila najdaljša, pričakovano pa so se za zmago pomerili šprinterji. Dolgo časa sta bila v pobegu Italijana Damiano Cima (Nippo-Vini Fantini-Faizane) in Marco Frapporti (Androni Giocattoli-Sidermec), ki ju je glavnina ujela 30 kilometrov pred ciljem.

Razplet dirke je bil pričakovan. V ospredju so bili šprinterji, kjer je imel najboljšo štartno pozicijo Nemec Pascal Ackerman (Bora-Hansgrohe), a sta ga zaradi prezgodnjega šprinta prehitela Ewan in Italijan Elia Viviani (Deceuninck - Quick Step).

Jan Polanc (UAE-Team Emirates) je bil v cilju na 26. mestu, Grega Bole (Bahrain Merida) pa je cilj prečkal v ozadju, na 125. mestu.

V rožnati majici je še vedno Italijan Valerio Conti (UAE Team Emirates), ki jo bo po pričakovanju slekel v nedeljo, ko je na sporedu zahteven gorski kronometer s ciljem v San Marinu.

Roglič je skupno še vedno na 12. mestu s 5:24 minutami zaostanka za trenutno vodilnim, Polanc je skupno ternutno na 28. mestu (+7:03), Bole pa 130. (+49:03).

Objavljeno: 18.05.2019