Meine Anwendungen (0)
×

Chaves do zmage, Roglič v cilj skupaj z vodilnima

Rogla

Do zmage v 19. etapi je prišel Kolumbijec Esteban Chaves (Mitchelton-Scott), ki je napadel v zadnji klanec. Primož Roglič je ostal skupaj s Carapazem in Nibalijem, zato se razmerje na vrhu ni spremenilo.

Girio

19. etapa dirke po Italiji je bila dolga 151 kilometrov, utrujene kolesarje pa je ponovno čakala gorska etapa, kjer je bilo pričakovati številne napade vodilnih. Richard Carapaz (Movistar) v zadnjih dneh ni kazal nobenih znakov slabosti, odzval se je na napade Vincenza Nibalija (Bahrain-Merida), pred etapo pa je bil zelo samozavesten. Tudi Primož Roglič (Jumbo-Visma) je bil na štartu odlično razpoložen in pripravljen na etapo.

Giro

Že nekaj dni krožijo govorice, da iz Movistarja konec sezone odhajata tako Carapaz kot tudi Landa, kar naj bi zelo oslabilo ekipo.Carapaz odhaja v Ineos, Landa pa naj bi v Bahrain Meridi zamenjal Nibalija, trenutno drugega v skupnem seštevku.

Štart 19. etape je bil v Trevisu, kjer je bilo tudi veliko slovenskih navijačev, še več pa se jih pričakuje v soboto, dan pred zadnjim kronometrom v Veroni. Cilj je bil v San Martinu di Castrozzi, kjer je kolesarje čakal zadnji ciljni vzpon, pred tem pa so morali prevoziti štiri.

Rogla

Že kmalu po začetku etape so nastale tri ubežne skupine, ki so se kasneje združile v eno. Pobegnilo je 12 kolesarjev, od katerih nihče ni bil nevaren vodilnim.

Giro

Najprej se je kolesarska karavana povzpela na vzpon Cima Campo (1425 m) s povprečnim naklonom 5,9% in dolžine 18,8 kilometrov. Sledil je spust in vzpon na prelaz prve kategorije Passo Manghen (2047 m), ki je dolg 23,4 kilometrov s povprečno 7% naklonom. Tretji vzpon je bil vzpon druge kategorije Passo Rolle (1980 m), dolg preko 20 km. Po dolgem spustu jih je ponovno čakal vzpon druge kategorije na Croce d’Aune (1015 m) s povprečnim naklonom 7.8 % in dolžino 8,57 kilometrov. Po kratkem spustu je sledil zaključni vzpon na San Martino di Castrozza. Na zadnjih dveh vzponih naklon ponekod presega 10%.

Trasa 19. etape

Rožnata majica je bila varno v glavnini, ki je za ubežniki pred zadnjim vzponom zaostajala preko 9 minut, z njo pa sta bila tudi Roglič in Nibali. Vodilni so se ves čas nadzorovali, tempo v glavnini pa ni bil visok. Počasi se je prednost ubežnikov nekoliko zmanjšala, kljub temu so danes vozili svojo dirko.

Giro

12 kilometrov pred ciljem so ubežniki začeli meriti moči, pobegnil je Canolo, ki pa je bil v zaključnem vzponu ujet.

Skupina petih kolesarjev s Kolumbijcem Estebanom Chavesem (Michelton-Scott), ki se jim je pridružil še Portugalec Antunes, se je pomerilo za zmago. Chaves je uspel v zaključnem kilometru narediti razliko in v cilj je prišel 10 sekund pred Italijanom Andreo Vendramom (Androni Giocattoli - Sidermec), ki je tik pred ciljem imel okvaro kolesa, a je zanj pravočasno poskrbela ekipa. Tretji je bil Portugalec Amaro Antunes (CCC Team) z zaostankom 12 sekund za zmagovalcem.

Roglič je v cilj prišel na 14. mestu, tik za njim pa Carapaz in Nibali, zato ni prišlo do sprememb na vrhu. Polanc je v cilj pripel na 35. mestu in ostaja na skupno 11. mestu.