×

Guček najhitrejši na Arehu

Areh

V soboto so se amaterske kategorije pomerile na vzponu na Areh. Najhitrejši je bil Andrej Guček (BikeRepublic), ki je v cilj prišel v 46 minutah in 32. sekundah. Med ženskami pa bila najhitrejša Ajda Opeka (KD Branik Maribor) s časom 1:04:12.

Tako kot lani je bil tudi letos start v Mariboru, na Trgu svobode. Trasa je bila dolga 27,2 kilometra, dirka pa je štela tudi za Pokal Slovenije. Na dirki se je pomerilo 73 tekmovalk in tekmovalcev, ki so se v zaprti vožnji peljalo do Hoč, kjer jih je čakal vzpon na Areh, dolg 17,2 km in 990 višinskih metrov.

Prvi trije po kategorijah:

V kategoriji Amaterji je prvo mesto osvojil Davorin Frim (GANESHA TEAM), drugi je bil Kristijan Božnar (IZVIR VIPAVA) in tretji Michael Kurnik (ARBÖ LIENZER SCHWALBEN).

V kategoriji Master A je zmagal Robi Marič (TEAM TURBO TROPOVCI), drugi je bil Matjaž Kregar (B.V.G. GULČ - BTS COMPANY) in tretji Gregor Grbec (KK POSTOJNA).

V kategoriji Master B je bil najhitrejši Jernej Stibilj (ŠD TURBO M), drugo mesto je osvojil Goran Salavec (TEAM TURBO TROPOVCI) ter tretje Luka Mihovec (ŠD TURBO M).

V kategoriji Master C je zmagal Andrej Guček (BikeRepublic), drugi je bil Uroš Verčič (ŠD BAM.BI) in tretji Tadej Hanžič (KD BRANIK MARIBOR).

V kategoriji Master D je prvo mesto osvojil Gorazd Konc (KK KRANJ), drugi je bil Borut Planinšek (KD ALPE SIS) in tretji Boris Kampuš (IZVIR VIPAVA).

V kategoriji Master E je bil najhitrejši Robert Likar (IZVIR VIPAVA), drugo mesto je osvojil Tomaž Dolar (KK ZAVRŠNICA) ter tretje Sasa Kogler (KD BRANIK MARIBOR).

V kategoriji Master F je prvo mesto osvojil Branko Bojanc (KD SPRINT NOVO MESTO), drugi je bil Robert Mulej (KD BRDA DOBROVO) in tretji Andrej Žavbi (TUŠ T.E.A.M.).

V kategoriji Master G je zmagal Marjan Čuden (B.V.G. GULČ - BTS COMPANY), drugi je bil Mirko Zupančič (KD PAPEŽ PODGORJE) in tretji Vlatko Sesar (BK DINAMO).

V kategoriji Master H je bil najhitrejši Ivan Popovič (B.V.G. GULČ - BTS COMPANY), drugo mesto je osvojil Matej Mihovec (ŠD TURBO M) ter tretje Jožef Blažič (KD BRDA DOBROVO).

V kategoriji Master I je zmagal Zorko Cigoj (KD BRDA DOBROVO), drugi je bil Rudi Ravbar (KD SPRINT NOVO MESTO) in tretji Rafael Končina (KD HRASTNIK).

V kategoriji Ženske A je bila najhitrejša Nika Bojanc (KD SPRINT NOVO MESTO), druga je bila Maja Zajec (ŠD BAM.BI).

V kategoriji Ženske B je bila najhitrejša Ajda Opeka (KD BRANIK MARIBOR), v kategoriji Ženske C pa Ivica Rakoš (ŠD TURBO M),

Med Nekategoriziranimi je bil najhitrejši Attila Mentes (OCEAN ORCHIDS CYCLING TEAM), drugo mesto je osvojil Marko Paher ter tretje Miran Dovnik (ŠD RIKITEAM).

Objavljeno: 06.07.2019