×

Presenečenje v rumenem, Teuns najmočnejši v 6. etapi

TDF

Francoz Alaphilippe se je moral posloviti od rumene majice, ki jo je presenetljivo osvojil Italijan Giulio Ciccone (Trek – Segafredo). Etapno zmago je osvojil Belgijec Dylan Teuns (Bahrain Merida), ki je bil najmočnejši v zadnjem kilometru dirke.

Tokratna šesta etapa dirke po Franciji je pokazala, kako so pripravljeni letošnji kolesarji. Na sporedu je bila prva zahtevnejša etapa, dolga 160,5-kilometrov, s sedmimi kategoriziranimi vzponi, od tega so bili trije prve kategorije. Prvi jih je čakal že po 43,5 kilometrih dirke, vzpon je bil dolg 10,8 kilometrov s povprečnim naklonom 5,4%.

Kmalu po začetku dirke je pobegnilo 14 kolesarjev, med katerimi ni bilo Slovencev. Iz vodilne skipine so počasi začeli odpadati posamezniki. Najprej tempa ni zmogel André Greipel.

V zadnjih petih kilometrih so bili v ospredju le še štirje ubežniki, Ciccone, Teuns, Wellens in Meurisse. Glavnina je zaostajala več kot tri minute, zato je bilo jasno, da se bodo za zmago pomerili ubežniki. Wellens in Meurisse zaključnega klanca nista zmogla in v ospredju sta ostala le Ciccone in Teuns. Letos so zadnji kilometer dirke odpeljali po pesku, zadnjih 250 metrov do cilja pa je bi bil naklon vzpona celo 24%. Etapa se je na vrhu Le Planche des Belles Filles končala že četrtič. V boju za zmago je bil v dvojici močnejši Dylan Teuns.

Tim Wellens si je z osvojenimi gorskimi cilji zagotovil nadaljevanje dirke v pikčasti majici.

Iz glavnine je v zadnjih kilometrih pobegnil Barguil, z močnim napadom ga je prehitel Mikel Landa. V cilj je prišel na 10. mestu.

Alaphilippe je z neverjetnim tempom v klanec sicer želel ubraniti rumeno majico, vendar mu ni uspelo. Novi vodilni je zaradi osvojenih bonifikacij postal drugouvrščeni v etapi Italijan Giulio Ciccone. Pred Alaphilippom ima 6 sekund prednosti.

Dobro pripravljenost je pokazal tudi lanski zmagovalec Geraint Thomas, ki je etapo zaključil na četrtem mestu. Tretje mesto je osvojil Xandro Meurisse.

Jan Tratnik je v cilj prišel na 67. mestu, Matej Mohorič je bil 113.

Objavljeno: 11.07.2019