×

Članice BTC City Ljubljana končale dirko BeNe Ladies Tour

BTC City Ljubljana

Na Nizozemskem se je končala etapna dirka BeNe Ladies Tour, kjer je nastopila tudi ekipa BTC City Ljubljana. Najboljša članica ekipe je bila Monique van de Ree s skupno 56. mestom. Zmagala je Nemka Lisa Klein (Canyon SRAM Racing).

Ekipo so zastopale Urška Bravec, Mia Radotić, Hayley Simmonds, Maaike Boogaard in Monique van de Ree.

Dirka se je začela s prologom, v katerem je bila s 16. mestom najuspešnejša Boogaardova. V prvi etapi, dolgi 120 kilometrov, se je odlično odrezala Monique van de Ree, ki je v šprintu glavnine osvojila četrto mesto.

V soboto so se kolesarke pomerile na dopoldanski 90 kilometrski etapi, ki je bila zelo selektivna z veliko padci. Ekipa je ostala brez dveh kolesark, Boogaardove in Simmondsove, v prvi dvajseterici, na 18. mestu pa je etapo zaključila Monique van de Ree. Etapno zmago je osvojila nekdanja članica ekipe BTC Jelena Erić (Alé Cipollini).

Popoldan so se članice pomerile na kronometru, dolgem 13,8 kilometrov, kjer se je ponovno najbolje odrezala Monique Van de Ree, ki je postavila 77. čas kronometra.

Zadnja etapa je bila dolga 112,2 kilometrov. Tokrat sta v prvi deseterici končali kar dve članici BTC City Ljubljana. Van de Ree je bila 8., mesto za njo pa je cilj prečkala Radotićeva. Urša Bravec je bila 83.

Nemka Lisa Klein je v zadnji etapi ubranila vodstvo v skupnem seštevku, ki ga je prevzela po kronometrski etapi, bila pa je tudi zmagovalka otvoritvenega prologa. Druga je bila Nizozemka Amy Pieters (Boels - Dolmans Cycling Team), tretja pa Švicarka Marlen Reusser (WCC Team).

Objavljeno: 20.07.2019