×

Nibali s pobegom do zmage, Alaphilippe popolnoma omagal

Nibali

Do zmage v predzadnji etapi je s pobegom prišel Vincenzo Nibali (Bahrain Merida).

Po petkovi etapi, ki se je prekinila oziroma končala predčasno zaradi igre narave, saj je klestila toča, plaz pa je zaprl cesto, je bila skrajšana tudi 20. etapa. Namesto 130 kilometrov so kolesarji prevozili le 59 kilometrov.

Kljub slabim vremenskim napovedim za predzadnjo etapo se je vreme razjasnilo, kolesarji pa so krenili proti cilju 2.365 m visoko v Val Thorensu, pred katerim jih je čakal vzpon, dolg 33,4 kilometrov.

Največjo krizo v etapi je utrpel Julian Alaphilippe (Deceuninck QuickStep), ki ni uspel držati stika s skupino z rumeno majico. Ta je od 19-e etape v lasti 22-letnega Kolumbijca Egana Bernala (Team Eneos). Alaphilippe je v cilj prišel na 26. mestu z zaostankom 3:17 minut za zmagovalcem, Bernal pa je zaostal le za 17 sekund in v cilj prišel na 4. mestu.

Drugo in tretje mesto sta osvojila kolesarja Movistarja. 10 sekund je zaostal svetovni prvak Alejandro Valverde, 14 sekund pa Mikel Landa.

Ekipni kolega novega zmagovalca dirke po Franciji Egona Bernala in lanski zmagovalec dirke po Franciji Geraint Thomas je prišel na drugo mesto v skupnem seštevku z zaostankom 1:11 minute. Tretji je Steven Kruijswijk (Team Jumbo-Visma).

Objavljeno: 27.07.2019