Meine Anwendungen (0)
×

V zadnji etapi Tratnik navdušil z begom, slavje Bernala

Jan Tratnik

Zadnja etapa 106. dirke po Franciji ni vplivala na skupno razvrstitev. Zmago je osvojil 22-letni Kolumbijec Egan Bernal, ki nadaljuje prevlado ekipe Ineos oziroma nekdanje ekipe Sky.

V etapi pa smo videli pobeg skupine štirih kolesarjev, med katerimi je bil tudi Jan Tratnik, ki je bil kot zadnji ujet 12 kilometrov pred ciljem.

Etapa je bila dolga 128 kilometrov, že tradicionalno pa se je končala na Elizejskih poljanah v Parizu.

V šestih kilometrih pred ciljem je napadel Greg Van Avermaet, ki pa mu ni uspelo ubežati glavnini. Šprinterji so se za pozicije borili v zadnjem kilometru, šprint pa se je začel v zadnjih 200 metrih pred ciljem, ki jo je iz ozadja osvojil Avstralec Caleb Ewan (Lotto Sundal). Drugi je bil Nizozemec Dylan Groenewegen (Team Jumbo-Visma), tretji pa Italijan Niccolò Bonifazio (Team Total Direct Energie).

Francozi se po izgubi rumene majice lahko veselijo pikčaste majice za najboljšega hribolazca, ki jo je osvojil Romain Bardet (AG2R La Mondiale), Že sedmič je zeleno majico za najboljšega po točkah osvojil Slovak Peter Sagan (Bora-Hansgrohe), Egon Bernal pa bo oblekel tudi majico najboljšega mladega kolesarja.

Jan Tratnik in Matej Mohorič sta prvič na dirki po Franciji opravila z vsemi etapami, s čimer sta lahko zadovoljna. Oba sta bila v vlogi pomočnika, Tratnik pa se je še posebej izkazal v deveti etapi, ko si je privozil tretje mesto.

Na drugem mestu v skupnem seštevku je dirko končal lanski zmagovalec Britanec Geraint Thomas (Team INEOS), na tretjem pa Nizozemec Steven Kruijswijk (Team Jumbo-Visma).

Veröffentlicht: 28.07.2019